Views Taxonomy Term Name Depth (7.3.1) - en to ar translation catalogue (6 entries)

en: Depth
ar: العمق

en: Views
ar: الرؤى

en: Vocabularies
ar: المعاجم

en: Vocabulary
ar: معجم

en: Allow multiple values
ar: السماح بتعدد القيم

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
ar: عرض المحتوى إذا كان يحتوي على مصطلحات التصنيف المحددة، أو العناصر التابعة للمصطلحات المحددة. نظرًا للتعقيد الإضافي، فإن هذا يحتوي على خيارات أقل من النسخ بدون عمق.
