Views Taxonomy Term Name Depth (7.3.1) - en to az translation catalogue (15 entries)

en: Depth
az: Dərinlik

en: Views
az: Görünüşlər

en: Vocabularies
az: Lüğətlər

en: Vocabulary
az: Lüğət

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
az: Dərinlik iyerarxiyada şərtlərlə işarələnmiş qovşaqlara uyğun olacaq. Məsələn, dərinliyi 1 (və ya daha yüksək) olan "meyvə" termini və uşaq termini olan "alma" varsa, "meyvə" termini üçün filtrləmə  ilə işarələnmiş qovşaqları əldə edəcək. "alma" və "meyvə". Mənfidirsə, əksi doğrudur; "alma" üçün axtarış dərinlik -1 (və ya daha aşağı) olarsa, "meyvə" ilə işarələnmiş qovşaqları da seçəcək.

en: Limit terms by vocabulary
az: Terminləri lüğətə görə məhdudlaşdırın

en: Allow multiple values
az: Çoxsaylı dəyərlərə icazə verin

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this filter.
az: Seçilərsə, istifadəçilər 1+2+3 şəklində birdən çox dəyər daxil edə bilərlər. QOŞULUŞLARIN sayına görə tələb olunacaq və bu filtrlə VEYA kimi qəbul ediləcək.

en: Load default filter from term page
az: Termin səhifəsindən standart filtri yükləyin

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
az: Seçilmiş taksonomiya şərtləri və ya seçilmiş şərtlərin uşaqları varsa məzmunu göstərin. Əlavə mürəkkəbliyə görə, bunun dərinliyi olmayan versiyalardan daha az variantları var.

en: Load default filter from node page, that's good for related taxonomy blocks
az: Defolt filtri node səhifəsindən yükləyin, bu, əlaqəli taksonomiya blokları üçün yaxşıdır

en: Multiple-value handling
az: Çox dəyərli işləmə

en: Filter to items that share all terms
az: Bütün şərtləri paylaşan elementlərə süzün

en: Filter to items that share any term
az: İstənilən termini paylaşan elementlərə süzün

en: Use taxonomy term path
az: Taksonomiya termini yolundan istifadə edin
