Views Templates (8.x-1.1) - en to gl translation catalogue (7 entries)

en: Description
gl: Descrición

en: Name
gl: Nome

en: Views
gl: Vistas

en: Add
gl: Engadir

en: View name
gl: Nome da vista

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
gl: Un nome interno do sistema único para este View. Debe conter únicamente letras minúsculas, números e guiones baixos.

en: Add view from template
gl: Engadir vista dende plantilla
