Views Templates (8.x-1.3) - en to oc translation catalogue (7 entries)

en: Description
oc: Descripcion

en: Name
oc: Nom

en: Views
oc: Vistas

en: Add
oc: Apondre

en: View name
oc: Nom de la vista

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
oc: Un nom sistèma unic per aquesta vista. Deu pas conténer que de letras en minusculas, de chifras o de jonhents bas.

en: Add view from template
oc: Apondre una vista a partir d'un gabarit
