Views Templates (8.x-1.4) - en to ca translation catalogue (7 entries)

en: Description
ca: Descripció

en: Name
ca: Nom

en: Add
ca: Afegeix

en: View name
ca: Nom de la vista

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
ca: Nom únic de màquina per aquesta vista. Únicament pot contenir lletres en minúscules, nombres i guions baixos.

en: Add view from template
ca: Afegeix una vista des d'una plantilla

en: Duplicate of @label
ca: Duplicat de @label
