Views Templates (8.x-1.4) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Description
pt: Descrição

en: Name
pt: Nome

en: Add
pt: Adicionar

en: View name
pt: Nome da view

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
pt: Um uníco nome de máquina para esta Visualização. Deverá apenas conter letras minúsculas, números e underscores.

en: Add view from template
pt: Adicionar visualização a partir do modelo

en: Duplicate of @label
pt: Duplicado de @label
