Views Templates (8.x-1.5) - en to fr translation catalogue (7 entries)

en: Name
fr: Nom

en: Views
fr: Vues

en: Add
fr: Ajouter

en: View name
fr: Nom de la vue

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
fr: Un nom système unique pour cette vue. Il ne doit contenir que des lettres en minuscules, des chiffres ou des tirets bas.

en: Add view from template
fr: Ajouter une vue à partir d'un gabarit

en: Duplicate of @label
fr: Copie de @label
