Views Templates (8.x-1.5) - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: Description
hu: Leírás

en: Name
hu: Név

en: Views
hu: Nézetek

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View name
hu: Nézet neve

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: A nézet egyedi, programok által használt neve. Csak számokat, kisbetűket és aláhúzást tartalmazhat.

en: Add view from template
hu: Nézet hozzáadása sablonból

en: Duplicate of @label
hu: @label másolata
