Views TimelineJS integration (4.0.1) - en to it translation catalogue (49 entries)

en: Group
it: Gruppo

en: Type
it: Tipo

en: Language
it: Lingua

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Top
it: In cima

en: Views
it: Viste

en: Bottom
it: In fondo

en: Start date
it: Data iniziale

en: End date
it: Data finale

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Arabic
it: Arabo

en: English
it: Inglese

en: French
it: Francese

en: Italian
it: Italiano

en: Spanish
it: Spagnolo

en: Japanese
it: Giapponese

en: Korean
it: Coreano

en: Text field
it: Campo di testo

en: Bulgarian
it: Bulgaro

en: Czech
it: Ceco

en: Danish
it: Danese

en: Dutch
it: Olandese

en: Finnish
it: Finnico

en: Greek
it: Greco

en: Hebrew
it: Ebraico

en: Hungarian
it: Ungherese

en: Indonesian
it: Indonesiano

en: Polish
it: Polacco

en: Romanian
it: Rumeno

en: Russian
it: Russo

en: Slovak
it: Slovacco

en: Swedish
it: Svedese

en: Turkish
it: Turco

en: Lithuanian
it: Lituano

en: Catalan
it: Catalano

en: Belarusian
it: Bielorusso

en: Estonian
it: Estone

en: Basque
it: Basco

en: Frisian
it: Friso

en: Irish
it: Irlandese

en: Armenian
it: Armeno

en: Icelandic
it: Islandese

en: Georgian
it: Georgiano

en: Luxembourgish
it: Lussemburghese

en: Latvian
it: Lettone

en: Malay
it: Malese

en: Slovenian
it: Sloveno

en: Ukrainian
it: Ucraino

en: Field mappings
it: Mappatura campi
