Views TimelineJS integration (4.1.0) - en to be translation catalogue (60 entries)

en: Group
be: Група

en: Type
be: Тып

en: Language
be: Мова

en: - None -
be: - Нічога -

en: Top
be: Верх

en: Bottom
be: Знізу

en: Media
be: Мультымедыя

en: Start date
be: Дата пачатку

en: End date
be: Дата заканчэння

en: Background color
be: Колер фона

en: Arabic
be: Арабская

en: English
be: Ангельская

en: French
be: Французская

en: Italian
be: Італьянская

en: Spanish
be: Гішпанская

en: Japanese
be: Японская

en: Korean
be: Карэйская

en: Text field
be: Текставае поле

en: Bulgarian
be: Балгарская

en: Czech
be: Чэшская

en: Danish
be: Дацкая

en: Dutch
be: Галандская

en: Finnish
be: Фінская

en: Greek
be: Грэцкая

en: Hebrew
be: Габрэйская

en: Hungarian
be: Вугорская

en: Indonesian
be: Інданезійская

en: Norwegian
be: Нарвежская

en: Polish
be: Польская

en: Portuguese
be: Партугальская

en: Romanian
be: Румынская

en: Russian
be: Руская (тэрарысты)

en: Slovak
be: Славацкая

en: Swedish
be: Швецкая

en: Turkish
be: Турэцкая

en: Lithuanian
be: Літоўская

en: Hindi
be: Хіндзі

en: Catalan
be: Каталанская

en: Afrikaans
be: Афрыканс

en: Belarusian
be: Беларуская

en: Esperanto
be: Эспэранта

en: Estonian
be: Эстонская

en: Basque
be: Баская

en: Frisian
be: Фрызійская

en: Irish
be: Ірландская

en: Galician
be: Галіцыйская

en: Armenian
be: Армянская

en: Icelandic
be: Ісландская

en: Georgian
be: Грузінская

en: Luxembourgish
be: Люксембургская

en: Latvian
be: Латышская

en: Malay
be: Малайская

en: Nepali
be: Непальская

en: Slovenian
be: Славенская

en: Tamil
be: Тамільская

en: Telugu
be: Тэлугу

en: Thai
be: Тайская

en: Tagalog
be: Тагалог

en: Ukrainian
be: Украінская

en: Urdu
be: Урду
