Views TimelineJS integration (4.1.1) - en to uk translation catalogue (70 entries)

en: Group
uk: Група

en: Type
uk: Тип

en: Language
uk: Мова

en: - None -
uk: - Немає -

en: Top
uk: Зверху

en: Views
uk: Види

en: Bottom
uk: Знизу

en: Media
uk: Медіа

en: Start date
uk: Початкова дата

en: End date
uk: Кінцева дата

en: Background color
uk: Колір тла

en: Arabic
uk: Арабська

en: English
uk: Англійська

en: French
uk: Французька

en: Italian
uk: Італійська

en: Spanish
uk: Іспанська

en: Japanese
uk: Японська

en: Chinese
uk: Китайська

en: Korean
uk: Корейська

en: Text field
uk: Текстове поле

en: Bulgarian
uk: Болгарська

en: Czech
uk: Чеська

en: Danish
uk: Датська

en: Dutch
uk: Голландська

en: Finnish
uk: Фінська

en: Greek
uk: Грецька

en: Hebrew
uk: Іврит

en: Hungarian
uk: Угорська

en: Indonesian
uk: Індонезійська

en: Norwegian
uk: Норвезька

en: Polish
uk: Польська

en: Portuguese
uk: Португальська

en: Romanian
uk: Румунська

en: Russian
uk: Російська ( мова країни терориста )

en: Slovak
uk: Словацька

en: Swedish
uk: Шведська

en: Turkish
uk: Турецька

en: Headline
uk: Заголовок

en: Lithuanian
uk: Литовська

en: Hindi
uk: Гінді

en: Background image
uk: Зображення тла

en: Catalan
uk: Каталанська

en: Afrikaans
uk: Африкаанс

en: Belarusian
uk: Білоруська

en: Esperanto
uk: Есперанто

en: Estonian
uk: Естонська

en: Basque
uk: Баскська

en: Frisian
uk: Фризька

en: Irish
uk: Ірландська

en: Galician
uk: Галісійська

en: Armenian
uk: Вірменська

en: Icelandic
uk: Ісландська

en: Georgian
uk: Грузинська

en: Luxembourgish
uk: Люксембурзька

en: Latvian
uk: Латиська

en: Malay
uk: Малайська

en: Nepali
uk: Непальська

en: Slovenian
uk: Словенська

en: Tamil
uk: Тамільська

en: Telugu
uk: Телуґу

en: Thai
uk: Тайська

en: Tagalog
uk: Тагальська

en: Ukrainian
uk: Українська

en: Urdu
uk: Урду

en: Faroese
uk: Фарерська

en: Sinhalese
uk: Сингальська

en: Romansh
uk: ретороманська

en: Additional Options
uk: Додаткові параметри

en: Unique ID
uk: Унікальний ідентифікатор

en: Field mappings
uk: Відповідності полів
