Views TimelineJS integration (4.2.1) - en to ne translation catalogue (50 entries)

en: Group
ne: समूह

en: Type
ne: प्रकार

en: Language
ne: भाषा

en: - None -
ne: - कुनै पनि होइन -

en: Top
ne: माथि

en: Media
ne: मिडिया

en: Arabic
ne: अरबिक

en: English
ne: अंग्रेजी

en: French
ne: फ्रेंच

en: Italian
ne: इटालीयन्

en: Spanish
ne: स्पेनिश

en: Japanese
ne: जापानीज

en: Korean
ne: कोरियन

en: Bulgarian
ne: बुलगेरियाई

en: Czech
ne: चेक

en: Dutch
ne: डच

en: Finnish
ne: समाप्त

en: Greek
ne: ग्रीक

en: Hebrew
ne: यहूदी भाषा

en: Hungarian
ne: हंगेरी

en: Indonesian
ne: इन्डोनेशियाई

en: Polish
ne: पोलिश

en: Romanian
ne: रोमेनियाई

en: Russian
ne: रूसी

en: Slovak
ne: स्लोवाक

en: Swedish
ne: स्वीडिश

en: Turkish
ne: तुर्की

en: Lithuanian
ne: लिथुएनी

en: Hindi
ne: हिन्दी

en: Belarusian
ne: बेलारूसी

en: Esperanto
ne: एस्पेरान्तो

en: Estonian
ne: एस्तोनियन

en: Basque
ne: बास्क़

en: Frisian
ne: फ्रिसियन

en: Irish
ne: आईरिश

en: Galician
ne: गैलिशियन्

en: Armenian
ne: अर्मेनियाई

en: Icelandic
ne: आइसलेंडीक

en: Georgian
ne: जॉर्जीयन्

en: Luxembourgish
ne: लक्सबोर्गी

en: Latvian
ne: लातवी

en: Malay
ne: मलय

en: Nepali
ne: नेपाली

en: Slovenian
ne: स्लोवेनियन

en: Tamil
ne: तमिल

en: Telugu
ne: तेलुगु

en: Thai
ne: थाई

en: Tagalog
ne: तगालो

en: Ukrainian
ne: यूक्रेनी

en: Urdu
ne: उर्दु
