Views TimelineJS integration (8.x-3.1) - en to nl translation catalogue (57 entries)

en: Group
nl: Groep

en: Language
nl: Taal

en: - None -
nl: - Geen -

en: Top
nl: Bovenaan

en: Views
nl: Overzichten

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Start date
nl: Begindatum

en: End date
nl: Einddatum

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Arabic
nl: Arabisch

en: English
nl: Engels

en: French
nl: Frans

en: Italian
nl: Italiaans

en: Spanish
nl: Spaans

en: Japanese
nl: Japans

en: Chinese
nl: Chinees

en: Korean
nl: Koreaans

en: Text field
nl: Tekstveld

en: Bulgarian
nl: Bulgaars

en: Czech
nl: Tsjechisch

en: Danish
nl: Deens

en: Dutch
nl: Nederlands

en: Finnish
nl: Fins

en: Greek
nl: Grieks

en: Hebrew
nl: Hebreeuws

en: Hungarian
nl: Hongaars

en: Indonesian
nl: Indonesisch

en: Norwegian
nl: Noors

en: Polish
nl: Pools

en: Portuguese
nl: Portugees

en: Romanian
nl: Roemeens

en: Russian
nl: Russisch

en: Slovak
nl: Slowaaks

en: Swedish
nl: Zweeds

en: Turkish
nl: Turks

en: Lithuanian
nl: Litouws

en: Catalan
nl: Catalaans

en: Belarusian
nl: Wit-Russisch

en: Estonian
nl: Ests

en: Basque
nl: Baskisch

en: Frisian
nl: Fries

en: Irish
nl: Iers

en: Galician
nl: Galicisch

en: Armenian
nl: Armeens

en: Icelandic
nl: IJslands

en: Georgian
nl: Georgisch

en: Luxembourgish
nl: Luxemburgs

en: Latvian
nl: Lets

en: Malay
nl: Maleis

en: Nepali
nl: Nepalees

en: Slovenian
nl: Sloveens

en: Thai
nl: Thais

en: Ukrainian
nl: Oekraïens

en: Start date field
nl: Startdatumveld

en: End date field
nl: Einddatumveld

en: Unique ID
nl: Uniek ID

en: Field mappings
nl: Veld toewijzingen
