Views TimelineJS integration (8.x-3.2) - en to ru translation catalogue (65 entries)

en: Group
ru: Группа

en: Type
ru: Тип

en: Language
ru: Язык

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Top
ru: Вверху

en: Views
ru: Представление

en: Bottom
ru: Снизу

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Start date
ru: Дата начала

en: End date
ru: Дата окончания

en: Background color
ru: Цвет фона

en: Arabic
ru: Арабский

en: English
ru: Английский

en: French
ru: Французский

en: Italian
ru: Итальянский

en: Spanish
ru: Испанский

en: Japanese
ru: Японский

en: Korean
ru: Корейский

en: Text field
ru: Текстовое поле

en: Bulgarian
ru: Болгарский

en: Czech
ru: Чешский

en: Danish
ru: Датский

en: Dutch
ru: Голландский

en: Finnish
ru: Финский

en: Greek
ru: Греческий

en: Hebrew
ru: Иврит

en: Hungarian
ru: Венгерский

en: Indonesian
ru: Индонезийский

en: Norwegian
ru: Норвежский

en: Polish
ru: Польский

en: Portuguese
ru: Португальский

en: Romanian
ru: Румынский

en: Russian
ru: Русский

en: Slovak
ru: Словацкий

en: Swedish
ru: Шведский

en: Turkish
ru: Турецкий

en: Lithuanian
ru: Литовский

en: Hindi
ru: Хинди

en: Background image
ru: Фоновое изображение

en: Catalan
ru: Каталанский

en: Afrikaans
ru: Африкаанс

en: Belarusian
ru: Белорусский

en: Esperanto
ru: Эсперанто

en: Estonian
ru: Эстонский

en: Basque
ru: Баскский

en: Frisian
ru: Фризский

en: Irish
ru: Ирландский

en: Galician
ru: Галисийский

en: Armenian
ru: Армянский

en: Icelandic
ru: Исландский

en: Georgian
ru: Грузинский

en: Luxembourgish
ru: Люксембургский

en: Latvian
ru: Латышский

en: Malay
ru: Малайский

en: Nepali
ru: Непальский

en: Slovenian
ru: Словенский

en: Tamil
ru: Тамильский

en: Telugu
ru: Телугу

en: Thai
ru: Тайский

en: Tagalog
ru: Тагальский

en: Ukrainian
ru: Украинский

en: Urdu
ru: Урду

en: Faroese
ru: Фарерский

en: Additional Options
ru: Дополнительная настройка

en: Field mappings
ru: Соотвествие полей
