Views TimelineJS integration (8.x-3.2) - en to ur translation catalogue (51 entries)

en: Group
ur: گروپ

en: Type
ur: قِسم

en: Language
ur: زبان

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Arabic
ur: عربی

en: English
ur: انگریزی

en: French
ur: فرانسیسی

en: Italian
ur: اطالوی

en: Spanish
ur: ہسپانوی

en: Japanese
ur: جاپانی

en: Korean
ur: کوریائی

en: Bulgarian
ur: بلغاری

en: Czech
ur: چیک

en: Danish
ur: ڈینش

en: Dutch
ur: ڈچ

en: Finnish
ur: فنش

en: Greek
ur: یونانی

en: Hebrew
ur: عبرانی

en: Hungarian
ur: ہنگیرین

en: Indonesian
ur: انڈونیشیائی

en: Polish
ur: پولش

en: Romanian
ur: رومی

en: Russian
ur: روسی

en: Slovak
ur: سلاواکی

en: Swedish
ur: سویڈش

en: Turkish
ur: تُرک

en: Lithuanian
ur: لیتھوانی

en: Hindi
ur: ھندی

en: Catalan
ur: کیٹالن

en: Afrikaans
ur: افریقی

en: Belarusian
ur: بيلاروسی

en: Esperanto
ur: ایسپیرٹو

en: Estonian
ur: اسٹوني

en: Basque
ur: باسکیو

en: Frisian
ur: فریشیان

en: Irish
ur: آئیرش

en: Galician
ur: گالیشی

en: Armenian
ur: آرمینیائی

en: Icelandic
ur: آئیس لینڈک

en: Georgian
ur: جارجیائی

en: Luxembourgish
ur: لیکزمبرگش

en: Latvian
ur: لیٹوین

en: Malay
ur: مالائی

en: Nepali
ur: نیپالی

en: Slovenian
ur: سلووینیائی

en: Tamil
ur: تامل

en: Telugu
ur: تیلگو

en: Thai
ur: تھائی

en: Tagalog
ur: تاگالوگ

en: Ukrainian
ur: یوکرینیائی

en: Urdu
ur: اردو
