Views TimelineJS integration (8.x-3.2) - en to dz translation catalogue (50 entries)

en: Type
dz: དབྱེ་བ།

en: Language
dz: སྐད་ཡིག།

en: Arabic
dz: ཨ་ར་བིཀ།

en: English
dz: ཨིང་ལིཤ།

en: French
dz: ཕིརེནཆི།

en: Italian
dz: ཨི་ཊ་ལི་ཡཱན།

en: Spanish
dz: སིཔེ་ནིཤི།

en: Japanese
dz: ཇ་པ་ནིསི།

en: Korean
dz: ཀོ་རི་ཡའི།

en: Bulgarian
dz: བཱལ་ག་རི་ཡཱན།

en: Czech
dz: ཅེཛི།

en: Danish
dz: ཌེ་ནིཤ།

en: Dutch
dz: ཌཆ།

en: Finnish
dz: ཕིན་ནིཤ།

en: Greek
dz: གི་རིཀ།

en: Hebrew
dz: ཧེབ་བིརིའུ།

en: Hungarian
dz: ཧང་ག་རི་ཡཱན།

en: Indonesian
dz: ཨིན་ཌོ་ནེ་ཤི་ཡཱན།

en: Norwegian
dz: ནོར་ཝེ་ཇི་ཡཱན།

en: Polish
dz: པོ་ལིཤ།

en: Romanian
dz: རོ་མ་ནི་ཡཱན།

en: Russian
dz: ར་ཤི་ཡཱན།

en: Slovak
dz: སོལོ་བཱཀ།

en: Swedish
dz: སུའི་ཌིཤི།

en: Turkish
dz: ཊར་ཀིཤ།

en: Lithuanian
dz: ལི་ཐུ་ཡ་ནིཡན།

en: Hindi
dz: ཧིན་དི།

en: Catalan
dz: ཀེ་ཊ་ལཱན།

en: Afrikaans
dz: ཨཕ་རི་ཀཱནསི།

en: Belarusian
dz: བི་ལཱ་རུ་སི་ཡཱན།

en: Esperanto
dz: ཨིསི་པི་རཱན་ཏོ།

en: Estonian
dz: ཨིསི་ཊོ་ནི་ཡཱན།

en: Basque
dz: བཱགསིཀ།

en: Frisian
dz: ཕིརི་སི་ཡཱན།

en: Irish
dz: ཨའི་རིཤ།

en: Galician
dz: གེ་ལི་ཤི་ཡཱན།

en: Armenian
dz: ཨར་མི་ནི་ཡཱན།

en: Icelandic
dz: ཨའིསི་ལེན་ཌིཀ།

en: Georgian
dz: ཇིའོར་ཇི་ཡཱན།

en: Luxembourgish
dz: ལུ་ཛེམ་བོར་གིཤ།

en: Latvian
dz: ལེཊ་བིཡན།

en: Malay
dz: མ་ལེ།

en: Nepali
dz: ནི་པཱ་ལི།

en: Slovenian
dz: སོལོ་བི་ནི་ཡཱན།

en: Tamil
dz: ཏ་མིལ།

en: Telugu
dz: ཏེ་ལུ་གུ།

en: Thai
dz: ཐཱའི།

en: Tagalog
dz: ཏ་ག་ལོག

en: Ukrainian
dz: ཡུཀ་རའི་ནི་ཡཱན།

en: Urdu
dz: ཨུར་དུ།
