Views tree (8.x-2.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: Views
uk: Види

en: Expanded
uk: Розгорнуте

en: Off
uk: Вимкнено

en: List type
uk: Тип списку

en: Operation
uk: Дія

en: Collapsed
uk: Згорнуте

en: Search fields
uk: Поля пошуку

en: <None>
uk: <Нічого>

en: On Click
uk: На клацання

en: On Mouseover
uk: При проведенні мишею

en: Display the results as a nested tree
uk: Відображати результати у вигляді вкладеного дерева

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
uk: Виберіть поля, по яким буде здійснюватись пошук під час використання віджету автодоповнення.
