Views tree (8.x-2.0-rc1) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Expanded
pt: Expandido

en: Off
pt: Desligado

en: List type
pt: Tipo de lista

en: Operation
pt: Operação

en: Collapsed
pt: Recolhido(a)

en: Search fields
pt: Campos de busca

en: <None>
pt: «Nenhum»

en: Main field
pt: Campo principal

en: Parent field
pt: Campo pai

en: Select the field that contains the unique identifier of the record's parent.
pt: Selecione o campo que contém o identificador único do pai do registro

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
pt: Selecione os campos que serão buscados quando estiver usando o widget de autocompletar.
