Views Reference Field (8.x-2.0-beta8) - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: Views
nl: Overzichten

en: Display
nl: Weergeven

en: Options
nl: Opties

en: Default settings
nl: Standaardinstellingen

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Data
nl: Gegevens

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: Pagination
nl: Paginering

en: Formatter settings
nl: Instellingen van opmaakhulpmiddel

en: - Select a value -
nl: - Selecteer een waarde -

en: Type of item to reference
nl: Itemtype om naar te verwijzen

en: Reference method
nl: Referentie-methode

en: Entity reference selection plugin settings
nl: Instellingen voor de entiteitsreferentieselectie plug-in
