Views Reference Field (8.x-2.0-beta10) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Views
hi: द्रश्य

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: Options
hi: विकल्प

en: Argument
hi: तर्क

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - Select a value -
hi: - किसी मान का चयन करें -

en: Type of item to reference
hi: वस्तु के प्रकार के संदर्भ के लिए

en: Reference method
hi: संदर्भ विधि

en: Entity reference selection plugin settings
hi: एंटिटी संदर्भ चयन प्लगइन सेटिंग्स
