Vipps Recurring Payments (8.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (58 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Description
hu: Leírás

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Daily
hu: Napi

en: Weekly
hu: Heti

en: Monthly
hu: Havonta

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: View
hu: Megtekintés

en: ID
hu: Azonosító

en: Created
hu: Létrehozva

en: Page
hu: Oldal

en: Revisions
hu: Változatok

en: Price
hu: Ár

en: Customer
hu: Vevő

en: Mobile
hu: Mobil

en: Desc
hu: Csökk

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Phone Number
hu: Telefonszám

en: Phone number
hu: Telefonszám

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Revisions for %title
hu: %title változatai

en: Revision
hu: Változat

en: Changed
hu: Módosítva

en: Revision of %title from %date
hu: %title %date dátumú változata

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Yearly
hu: Évi

en: Secret Key
hu: Titkos kulcs

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan visszaállítható?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan törölhető?

en: Offset
hu: Eltolás

en: About
hu: Leírás

en: Initial charge
hu: Kezdő terhelés

en: Parent id
hu: Szülő azonosító

en: Delete all revisions
hu: Összes korábbi változat törlése

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Copy of the revision from %date.
hu: %date napon készült változat másolata.

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Agreement
hu: Egyezmény

en: Current revision
hu: Aktuális változat

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Mobile Number
hu: Mobilszám

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: @date by @username
hu: @date időpontban @username által

en: @langname revisions for %title
hu: %title @langname nyelvű változatai

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
hu: Biztosan vissza legyen állítva @language fordítás a %revision-date időpontban használt változatra?

en: Revert content shared among translations
hu: Fordítások között megosztott tartalom visszaállítása
