Vipps Recurring Payments (8.x-2.2-beta1) - en to id translation catalogue (44 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Description
id: Deskripsi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Daily
id: Harian

en: Weekly
id: Mingguan

en: Monthly
id: Bulanan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: True
id: Benar

en: False
id: Salah

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Client ID
id: ID Klien

en: Revisions
id: Revisi

en: Price
id: Harga

en: Customer
id: Pelanggan

en: Owner
id: Pemilik

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Create new revision
id: Buat revisi baru

en: Revert
id: Kembali

en: Revisions for %title
id: Revisi untuk %title

en: Revision
id: Revisi

en: Changed
id: Berubah

en: Revision of %title from %date
id: Revisi dari %title pada %date

en: Apply
id: Terapkan

en: Secret Key
id: Kunci Rahasia

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin mengembalikan ke revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin menghapus revisi %revision-date?

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Delete all revisions
id: Hapus semua revisi

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Copy of the revision from %date.
id: Salinan revisi dari %date.

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Current revision
id: Revisi saat ini

en: Asc
id: Urutan turun

en: @date by @username
id: @date oleh @username

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
id: Apakah Anda yakin ingin mengembalikan terjemahan @language ke revisi dari %revision-date?

en: Revert content shared among translations
id: Mengembalikan konten yang dibagikan di antara terjemahan
