Vipps Recurring Payments (8.x-2.0-beta1) - en to de translation catalogue (64 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Description
de: Beschreibung

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Daily
de: Täglich

en: Weekly
de: Wöchentlich

en: Monthly
de: Monatlich

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: True
de: Wahr

en: False
de: Falsch

en: View
de: Ansicht

en: Created
de: Erstellt

en: Page
de: Seite

en: Client ID
de: Client-ID

en: Revisions
de: Revisionen

en: Price
de: Preis

en: Customer
de: Kunde

en: Mobile
de: Mobil

en: Desc
de: Absteigend

en: Owner
de: Eigentümer

en: Sort by
de: Sortierung

en: Create new revision
de: Neue Revision erstellen

en: Revert
de: Zurücksetzen

en: Revisions for %title
de: Revisionen für %title

en: Changed
de: Geändert

en: Revision of %title from %date
de: Revision von %title vom %date

en: Apply
de: Anwenden

en: Yearly
de: Jährlich

en: Secret Key
de: Geheimer Schlüssel

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
de: Möchten Sie wirklich zu der Revision vom %revision-date zurückkehren?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
de: Möchten Sie die Revision vom %revision-date wirklich löschen?

en: Offset
de: Versatz

en: About
de: Über

en: Initial charge
de: Grundgebühr

en: Parent id
de: Übergeordnete id

en: Delete all revisions
de: Alle Revisionen löschen

en: Mobile number
de: Handy-Nummer

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Copy of the revision from %date.
de: Kopie der Revision vom %date.

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Agreement
de: Vereinbarung

en: Current revision
de: Aktuelle Revision

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Mobile Number
de: Handynummer

en: Access Token
de: Zugriffs-Token

en: Client id
de: Kunden-ID

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: @date by @username
de: @date von @username

en: @langname revisions for %title
de: @langname Revisionen für %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
de: Möchten Sie die Übersetzung in @language wirklich auf die Revision vom %revision-date zurücksetzen?

en: Revert content shared among translations
de: Zwischen Übersetzungen geteilten Inhalt zurücksetzen

en: Title of the agreement
de: Titel der Zustimmungsvereinbarung

en: Label for the %content_entity_id entity type (bundle).
de: Beschriftung für den Subtyp %content_entity_id.

en: Created the %label %content_entity_id entity type.
de: Der Entitätstyp %label %content_entity_id wurde erstellt.

en: Saved the %label %content_entity_id entity type.
de: Der Entitätstyp %label %content_entity_id wurde gespeichert.

en: Vipps Recurring Payments
de: Vipps Wiederkehrende Zahlungen

en: Order %oid: Oooops, something went wrong.
de: Bestellung %oid: Oooops, da ist etwas schief gelaufen.
