Virtuous CRM (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Daily
hi: रोजाना

en: Weekly
hi: साप्ताहिक

en: Monthly
hi: मासिक

en: Test
hi: परीक्षण

en: Message
hi: संदेश

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: 1 hour
hi: @count घंटे

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: ID
hi: आईडी

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Error
hi: त्रुटि

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Success
hi: सफलता

en: Updated:
hi: सुधारा गया :

en: 1 day
hi: १ दिन

en: 1 year
hi: १ वर्ष

en: Successful
hi: सफल

en: Failed
hi: असफल हुआ

en: Copy
hi: प्रतिलिपि

en: About
hi: के बारे में

en: - All -
hi: -सभी-

en: Personalization
hi: निजीकरण

en: Terminology
hi: शब्दावली
