Virtuous CRM (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Cancel
id: Batal

en: Daily
id: Harian

en: Weekly
id: Mingguan

en: Monthly
id: Bulanan

en: Test
id: uji

en: Message
id: Pesan

en: Settings
id: Pengaturan

en: 1 hour
id: 1 jam

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Error
id: Kesalahan

en: Updated:
id: Di-update:

en: 1 day
id: 1 hari

en: First Name
id: Nama Depan

en: Last Name
id: Nama Belakang

en: create
id: buat

en: Successful
id: Berhasil baik

en: Features
id: Fitur

en: Failed
id: Gagal

en: Live
id: Langsung

en: Copy
id: Salin

en: 5 minutes
id: 5 menit

en: 15 minutes
id: 15 menit

en: 30 minutes
id: 30 menit

en: About
id: Tentang

en: Synchronize
id: Singkronkan

en: - All -
id: - Semua -

en: Personalization
id: Personalisasi

en: Terminology
id: Terminologi
