VirusTotal API (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Your message has been sent.
hi: आपका संदेश भेज दिया गया

en: Changed
hi: बदल गया

en: IP address
hi: आईपी अड्रेस

en: UUID
hi: युयुआइङी
