VirusTotal API (8.x-1.2) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Your message has been sent.
fr: Votre message a été envoyé.

en: Changed
fr: Modifié

en: Manage fields
fr: Gérer les champs

en: IP address
fr: Adresse IP

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: Is file infected?
fr: Le fichier est-il infecté ?
