VirusTotal API (8.x-1.2) - en to oc translation catalogue (14 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Edit
oc: Modificar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Save
oc: Enregistrar

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Your message has been sent.
oc: Vòstre messatge es estat mandat.

en: Changed
oc: Modificat

en: Manage fields
oc: Gerir los camps

en: IP address
oc: Adreça IP

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
