Visitors (8.x-2.16) - en to ku translation catalogue (58 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Pages
ku: پەڕەکان

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Comments
ku: بۆچوونەکان

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Sunday
ku: یەکشەممە

en: Monday
ku: دووشەممە

en: Tuesday
ku: سێشەممە

en: Wednesday
ku: چوارشەممە

en: Thursday
ku: پێجشەممە

en: Friday
ku: هەینی

en: Saturday
ku: شەممە

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Region
ku: ناوچە

en: Advanced settings
ku: ڕێکخستنە پێشکەوتووەکان

en: never
ku: هیچ کات

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Year
ku: ساڵ

en: Never
ku: هیچ کاتێک

en: To
ku: بۆ

en: From
ku: له‌لایەن

en: Visibility
ku: بینایی

en: Roles
ku: ڕۆڵەکان

en: Count
ku: ژمارە

en: Nodes
ku: گرێیەکان

en: Width
ku: پانی

en: Height
ku: بەرزی

en: Month
ku: مانگ

en: Details
ku: زانیاری زیاتر

en: Day
ku: ڕۆژ

en: Role
ku: ڕۆل

en: Users
ku: بەکارهێنەران

en: Recent hits
ku: دوواترین سه‌ردان

en: Number of most recent views to display
ku: ژماره‌ی  تازه‌ترین بینراون پیشان بدرێن له‌ لیسته‌دا.

en: Track
ku: شوێن پێ هەڵگرتن

en: details
ku: زانیاری زیاتر

en: Hits
ku: سه‌ردان

en: The specified date is invalid.
ku: ڕێکەوتی دیاریکراو هەڵەیە.

en: User activity
ku: چالاکیی بەکارهێنەر

en: Number of views
ku: ژماره‌ی بینین

en: Error message
ku: هەڵەپەیام

en: Warning message
ku: پەیامی ئاگاداری

en: Total views
ku: سەرجەمی بینین

en: Views today
ku: بینینەکانی ئەمڕۆ

en: Visitors
ku: میوانان

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
ku: چەند دانەی ناوەڕۆک لە لیستەی "نوێنترین بینراو" پیشان بدرێت.

en: Today's:
ku: ئەوانەی ئه‌مڕۆ:

en: All time:
ku: هه‌موو کات:

en: Last viewed:
ku: دوا جار بینراوە:

en: View pages that have recently been visited.
ku: ئه‌و په‌ڕانە‌ پیشان بده‌ که‌ دواترین جار سه‌ردان کراون.

en: Not restricted
ku: سنووردراو نەکراوە

en: Last view
ku: دوا پیشاندان

en: Status message
ku: پەیامی ڕەوش

en: Only the listed pages
ku: تەنها پەڕە لیستکراوەکان
