Visitors (8.x-2.17) - en to mr translation catalogue (43 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Pages
mr: पाने

en: Operations
mr: कृती

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: Date
mr: दिनांक

en: Country
mr: देश

en: Settings
mr: संरचना

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Wednesday
mr: बुधवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: Region
mr: क्षेत्र

en: Display
mr: दाखवा

en: never
mr: कधीच नाही

en: 1 hour
mr: एक तास

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Year
mr: वर्ष

en: Never
mr: कधीही नाही

en: To
mr: प्रति:

en: From
mr: कडून

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Location
mr: स्थळ

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: 1 day
mr: १ दिवस

en: 1 year
mr: १ वर्ष

en: Month
mr: महिना

en: Day
mr: दिवस

en: Hours
mr: तास

en: details
mr: विस्तृत विवरण

en: The specified date is invalid.
mr: दिलेला दिनांक चुकीचा आहे.

en: User activity
mr: सदस्य कृती

en: Route
mr: मार्ग

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार
