Visitors (8.x-2.17) - en to th translation catalogue (56 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Pages
th: หน้า

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Date
th: วันที่

en: Country
th: ประเทศ

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Sunday
th: อาทิตย์

en: Monday
th: จันทร์

en: Tuesday
th: อังคาร

en: Wednesday
th: พุธ

en: Thursday
th: พฤหัสบดี

en: Friday
th: ศุกร์

en: Saturday
th: เสาร์

en: Region
th: ตำแหน่ง

en: Display
th: แสดงผล

en: Advanced settings
th: การติดตั้งขั้นสูง

en: never
th: ไม่เคย

en: 1 hour
th: 1 ชั่วโมง

en: ID
th: ไอดี

en: Year
th: ปี

en: Never
th: ไม่เคย

en: To
th: ถึง

en: From
th: จาก

en: Visibility
th: การมองเห็น

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Count
th: จำนวน

en: Performance
th: ประสิทธิภาพ

en: Width
th: ความกว้าง

en: Height
th: ความสูง

en: Month
th: เดือน

en: Day
th: วัน

en: City
th: จังหวัด

en: Messages
th: ข้อความ

en: Countries
th: ประเทศ

en: Hour
th: ชั่วโมง

en: Track
th: ตามรอย

en: details
th: รายละเอียด

en: Sort criteria
th: กำหนดรูปแบบการเรียงลำดับเนื้อหา

en: The specified date is invalid.
th: วันที่ที่ระบุไม่ถูกต้อง

en: Postal Code
th: รหัสไปรษณีย์

en: Pager
th: ตัวเปลี่ยนหน้า

en: Number of views
th: จำนวนการเข้าชม

en: Route
th: เส้นทาง

en: Error message
th: ข้อความผิดพลาด

en: Warning message
th: ข้อความเตือน

en: Filter criteria
th: คัดกรองตามเงื่อนไข

en: Not restricted
th: ไม่จำกัด

en: Status message
th: สถานะข้อความ

en: All pages except those listed
th: ทุกหน้ายกเว้นในรายการ

en: Only the listed pages
th: เฉพาะหน้าที่อยู่ในรายการ

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
th: กำหนดหน้าโดยใช้ path ของหน้านั้นๆ และให้กรอกบรรทัดละ path ใช้เครื่องหมาย '*' สำหรับ path ใดๆ เช่น ถ้า path ของหน้าบล็อก คือ %blog ให้ใช้ %block-* สำหรับบล็อกส่วนตัวใดๆ ถ้าต้องการใช้หน้าแรก ให้กรอก %frong

en: Not customizable
th: ไม่สามารถปรับเปลี่ยนได้

en: Restricted to certain pages
th: จำกัดให้เฉพาะบางหน้า
