Visitors (Web Analytics) (8.x-2.26) - en to ne translation catalogue (190 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: Pages
ne: पृष्ठ

en: Prefix
ne: उपसर्ग

en: Suffix
ne: प्रत्यय

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Language
ne: भाषा

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Date
ne: मिति

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: Daily
ne: दिनदिनै

en: Weekly
ne: साप्ताहिक

en: Settings
ne: सेटिङहरू

en: Label
ne: लेबल

en: Save
ne: बचत गर्नुहोस्

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: Sunday
ne: आईतवार

en: Monday
ne: सोमवार

en: Tuesday
ne: मंगलवार

en: Wednesday
ne: बुधवार

en: Thursday
ne: बिहीवार

en: Friday
ne: शुक्रवार

en: Saturday
ne: शनिवार

en: URL
ne: यूआरएल

en: Path
ne: मार्ग

en: Region
ne: क्षेत्र

en: Display
ne: प्रदर्शन

en: never
ne: कहिले पनि होइन

en: Unknown
ne: अज्ञात

en: User
ne: प्रयोगकर्ता

en: All
ne: सबै

en: Year
ne: वर्ष

en: Host
ne: होस्ट

en: To
ne: लाई

en: Visibility
ne: दर्शनीयता

en: Roles
ne: भूमिका

en: Count
ne: गन्नुहोस

en: Month
ne: महिना

en: Tonga
ne: टोंगा

en: Day
ne: दिन

en: January
ne: जनवरी

en: February
ne: फेब्रुअरी

en: March
ne: मार्च

en: April
ne: अप्रिल

en: May
ne: मे

en: June
ne: जुन

en: July
ne: जुलाई

en: August
ne: अगस्ट

en: September
ne: सेप्टेम्बर

en: October
ne: अक्टूबर

en: November
ne: नोभेम्बर

en: December
ne: डिसेम्बर

en: Configuration
ne: कन्फिगरेसन

en: Users
ne: प्रयोगकर्ताहरू

en: Sort by
ne: क्रमबद्ध

en: Arabic
ne: अरबिक

en: English
ne: अंग्रेजी

en: French
ne: फ्रेंच

en: Italian
ne: इटालीयन्

en: Spanish
ne: स्पेनिश

en: Japanese
ne: जापानीज

en: Korean
ne: कोरियन

en: Visitor
ne: आगंतुक

en: Track
ne: पथ

en: Fiji
ne: फिजी

en: details
ne: विस्तृत जानकारी

en: Precision
ne: सुक्ष्मता

en: Bulgarian
ne: बुलगेरियाई

en: Croatian
ne: क्रोएशियाई

en: Czech
ne: चेक

en: Dutch
ne: डच

en: Finnish
ne: समाप्त

en: German
ne: जर्मन

en: Hungarian
ne: हंगेरी

en: Indonesian
ne: इन्डोनेशियाई

en: Polish
ne: पोलिश

en: Romanian
ne: रोमेनियाई

en: Russian
ne: रूसी

en: Slovak
ne: स्लोवाक

en: Swedish
ne: स्वीडिश

en: Turkish
ne: तुर्की

en: Lithuanian
ne: लिथुएनी

en: Route
ne: मार्ग

en: Somali
ne: सोमाली

en: Komi
ne: कोमी

en: Timor-Leste
ne: तिमोर - लेस्ते

en: Hindi
ne: हिन्दी

en: Abbreviation
ne: संक्षिप्त

en: Akan
ne: अकन

en: Assamese
ne: असमिया

en: Azerbaijani
ne: अजरबैजानी

en: Bashkir
ne: बक्षिर

en: Belarusian
ne: बेलारूसी

en: Bihari
ne: बिहारी

en: Bislama
ne: बिसलामा

en: Bambara
ne: बम्बरा

en: Bengali
ne: बंगाली

en: Breton
ne: ब्रेतों

en: Bosnian
ne: बोस्नियाई

en: Chechen
ne: चेचेन

en: Chamorro
ne: चामोर्रो

en: Corsican
ne: कोर्सिकन

en: Cree
ne: क्री

en: Chuvash
ne: चुवाष

en: Welsh
ne: वैल्श

en: Ewe
ne: एवे

en: Esperanto
ne: एस्पेरान्तो

en: Estonian
ne: एस्तोनियन

en: Basque
ne: बास्क़

en: Irish
ne: आईरिश

en: Galician
ne: गैलिशियन्

en: Gujarati
ne: गुजराती

en: Manx
ne: मेन्कस्

en: Hausa
ne: होउसा

en: Hiri Motu
ne: हिरी मोटू

en: Armenian
ne: अर्मेनियाई

en: Herero
ne: हेरेरो

en: Interlingua
ne: इण्टर्लिङ्गुआ

en: Interlingue
ne: इन्तेर्लिन्गुए

en: Igbo
ne: इग्बो

en: Icelandic
ne: आइसलेंडीक

en: Inuktitut
ne: इनूकीटूत्

en: Javanese
ne: जावानी

en: Georgian
ne: जॉर्जीयन्

en: Kongo
ne: कोंगो

en: Kikuyu
ne: कीकूयू

en: Kwanyama
ne: क्वान्यामा

en: Kazakh
ne: कज़ाख

en: Kannada
ne: कन्नड

en: Kanuri
ne: कनुरी

en: Kashmiri
ne: कशमीरी

en: Kurdish
ne: कुर्दिश

en: Cornish
ne: कोर्निश

en: Latin
ne: लातिन

en: Luxembourgish
ne: लक्सबोर्गी

en: Lingala
ne: लिंगाला

en: Latvian
ne: लातवी

en: Malagasy
ne: मलेगेसी

en: Marshallese
ne: मार्शली

en: Macedonian
ne: मेसेडोनी

en: Malayalam
ne: मलयालम

en: Mongolian
ne: मंगोलियाई

en: Malay
ne: मलय

en: Maltese
ne: मालटी

en: Burmese
ne: बर्मी

en: Nepali
ne: नेपाली

en: Ndonga
ne: डोंगा

en: Norwegian Bokmål
ne: नॉर्वेगियन बोकमल

en: Norwegian Nynorsk
ne: नार्वेजियन नायनॉर्स्क

en: Chichewa
ne: चिचेवा

en: Occitan
ne: ओसीटान

en: Oromo
ne: ओरोमो

en: Oriya
ne: उड़िया

en: Ossetian
ne: ओस्सेटियन

en: Pashto
ne: पाश्तो

en: Quechua
ne: कुएचुआ

en: Kirundi
ne: किरुंदी

en: Kinyarwanda
ne: किन्यारवांडा

en: Sardinian
ne: सार्दिन्यन

en: Sindhi
ne: सिंधी

en: Northern Sami
ne: उत्तरी सामी

en: Sango
ne: सान्गो

en: Samoan
ne: सामोंन

en: Shona
ne: शोना

en: Albanian
ne: अलबेनियाई

en: Serbian
ne: सर्बियन

en: Swahili
ne: स्वाहीली

en: Tamil
ne: तमिल

en: Telugu
ne: तेलुगु

en: Tajik
ne: ताज़िक

en: Thai
ne: थाई

en: Tigrinya
ne: तिरिंग्या

en: Turkmen
ne: तुर्कमेन

en: Tagalog
ne: तगालो

en: Tsonga
ne: त्सोंगा

en: Tatar
ne: तातर

en: Twi
ne: टवि

en: Tahitian
ne: तहीती

en: Ukrainian
ne: यूक्रेनी

en: Urdu
ne: उर्दु

en: Uzbek
ne: उज़बेक

en: Vietnamese
ne: भियतनामी

en: Wolof
ne: वोलोफ

en: Xhosa
ne: होसा

en: Yiddish
ne: यिड्डिश

en: Yoruba
ne: योरुबा

en: Zhuang
ne: झुआंग

en: Zulu
ne: ज़ूलू

en: « First
ne: « पहिलो

en: Tracking scope
ne: ट्र्याकिङ स्कोप
