Visual Debugger (1.0.0-alpha7) - en to id translation catalogue (6 entries)

en: Development
id: Pengembangan

en: List
id: Daftar

en: File path
id: Jalur berkas

en: Selected
id: Terpilih

en: Example
id: Contoh

en: Aggregate
id: Pemampatan
