Visual Debugger (1.0.0-alpha9) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Development
hi: उद्विकास

en: List
hi: सूची

en: File path
hi: दस्तावेज पथ

en: Selected
hi: चुना गया

en: Example
hi: उदाहरण

en: Filters
hi: फ़िल्टर

en: Copy to clipboard
hi: क्लिपबोर्ड में कॉपी
