Visual Website Optimizer (8.x-1.4) - en to cs translation catalogue (22 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
cs: Zobrazit na každé stránce, kromě vypsaných.

en: Show on only the listed pages.
cs: Zobrazit jen na vypsaných stránkách.

en: Pages
cs: Stránky

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Content types
cs: Typy obsahu

en: Settings
cs: Nastavení

en: True
cs: Pravda (True)

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Visibility
cs: Viditelnost

en: Roles
cs: Role

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
cs: Zobrazit, pokud PHP kód vrátí <code>TRUE</code> (PHP-mode, jen pro experty).

en: Visibility settings
cs: Nastavení viditelnosti

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
cs: Na každý řádek zadejte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta může být například %blog pro stránku blogu nebo %blog-wildcard pro každý osobní blog. %front je úvodní stránka.

en: or
cs: nebo

en: Role specific visibility settings
cs: Nastavení viditelnosti podle uživatelské role

en: User specific visibility settings
cs: Nastavení viditelnosti podle uživatele

en: Page specific visibility settings
cs: Nastavení viditelnosti podle stránky

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
cs: Pokud je zvolen mód PHP, zadejte PHP kód mezi %php. Poznámka: spuštění nevhodného PHP kódu může znefunkčnit Váš web.

en: Account
cs: Účet

en: Custom URL
cs: Vlastní URL
