Visualization API (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (5 entries)

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Descending
nl: Aflopend

en: Chart type
nl: Grafiektype

en: Sort
nl: Sorteren

en: Field settings
nl: Veldinstellingen
