Visualization API (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Ascending
pt: Ascendente

en: Descending
pt: Descendente

en: Chart type
pt: Tipo de gráfico

en: Visualization
pt: Visualização

en: Sort
pt: Ordenação

en: Field settings
pt: Configurações do campo
