Visualization Charts (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Author
de: Autor

en: Description
de: Beschreibung

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Settings
de: Einstellungen

en: Save
de: Speichern

en: View
de: Ansicht

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Created
de: Erstellt

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Authored on
de: Geschrieben am

en: Changed
de: Geändert

en: Manage fields
de: Felder verwalten

en: The configuration has been updated.
de: Die Einstellung wurde aktualisiert.

en: Manage display
de: Anzeige verwalten

en: Source File
de: Quelldatei

en: Manage form display
de: Formularanzeige verwalten
