Visualization Charts (8.x-1.2) - en to ku translation catalogue (17 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Author
ku: نووسەر

en: Description
ku: دەربارە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: View
ku: پیشاندان

en: Updated
ku: نوێکراوەتەوە

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Authored on
ku: بڵاوکراوەتەوە لە

en: Manage fields
ku: ڕێکخستنی خانەکان

en: About
ku: دەربارە

en: Manage display
ku: ڕێکخستنی پیشاندان
