Visualization Charts (8.x-1.2) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Author
pt: Autor

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Definições

en: Save
pt: Guardar

en: View
pt: Mostrar

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: Authored on
pt: Criado em

en: Changed
pt: Alterado

en: Manage fields
pt: Gerir campos

en: About
pt: Sobre

en: Manage display
pt: Gerir exibição
