Visualization Charts (8.x-1.4) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Author
pt: Autor

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Configurações

en: Save
pt: Salvar

en: View
pt: Ver

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Changed
pt: Alterado

en: Manage fields
pt: Gerenciar campos

en: About
pt: Sobre

en: Manage display
pt: Gerenciar exibição

en: Manage form display
pt: Gerenciar exibição de formulário
