VisualN (8.x-1.0-alpha10) - en to os translation catalogue (14 entries)

en: Delete
os: Аппар

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: Cancel
os: Аппар

en: Description
os: Афыст

en: Categories
os: Категоритæ

en: Edit
os: Раст кæнын

en: - None -
os: - Æвдыст нæу -

en: Weight
os: Уæз

en: Name
os: Ном

en: Field
os: Быдыр

en: Label
os: Нысан

en: Default
os: Æнæивд

en: Add
os: Бафтау

en: View
os: Фенд
