VisualN (8.x-1.0-alpha12) - en to jv translation catalogue (50 entries)

en: delete
jv: busak

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Operations
jv: Operasi

en: Cancel
jv: Batal

en: Description
jv: Katrangan

en: Edit
jv: Sunting

en: None
jv: Nihil

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Weight
jv: Urutan

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: edit
jv: sunting

en: General settings
jv: Sétingan umum

en: Label
jv: Judul

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Default
jv: Gawan

en: Add
jv: Tambah

en: View
jv: Tampilan

en: Created
jv: Digawé

en: Number of columns
jv: Cacahe kolom

en: Create
jv: Gawé

en: Module
jv: Modul

en: Custom
jv: Kostum

en: Location
jv: Lokasi

en: Revisions
jv: Owah-owahan

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Width
jv: Ambané

en: Height
jv: Dhuwuré

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: Align
jv: Rata

en: Create new revision
jv: Gawé  revisi anyar

en: Select list
jv: Daftar pilih

en: Revert
jv: Baléknā

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: Revisions for %title
jv: Pengubahan kanggo %title

en: Revision
jv: Perubahan

en: Revision of %title from %date
jv: Revisi %title sākā %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbaléknā nang revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak revisi sākā %revision-date?

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: About
jv: Ngenani

en: - Select -
jv: - Pilih -

en: Copy of the revision from %date.
jv: Nyalin revisi sākā %date.

en: Default fetcher
jv: Alat njupuk gawan

en: Include file in display
jv: Leboknā berkas ing tampilan

en: The description may be used as the label of the link to the file.
jv: Katrangan bisa digunaknā dadi judhul pranala berkas.

en: No defined styles
jv: Ora ānā gagrag

en: Weight for @title
jv: Bobot kanggo @title
