VisualN (8.x-1.0-alpha13) - en to mr translation catalogue (32 entries)

en: delete
mr: मिटवा

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Actions
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Edit
mr: संपादन

en: None
mr: काहीच नाही

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Weight
mr: मुल्य

en: Center
mr: मध्य

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: General settings
mr: सामान्य संरचना

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: View
mr: बघा

en: ID
mr: आय डी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Location
mr: स्थळ

en: Authored by
mr: लेखक

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Publishing options
mr: प्रकाशित करण्यासाठीचे पर्याय

en: Default options
mr: मूळ पर्याय

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Bundle
mr: बंडल
