VisualN (8.x-1.0-alpha15) - en to ast translation catalogue (39 entries)

en: delete
ast: desaniciar

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Actions
ast: Aiciones

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Edit
ast: Editar

en: None
ast: Nengún

en: - None -
ast: -Nengún-

en: Weight
ast: Pesu

en: Center
ast: Centru

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: edit
ast: editar

en: General settings
ast: Preferencies Xenerales

en: Field
ast: Campu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Add
ast: Amestar

en: View
ast: Vista

en: Created
ast: Fechu

en: Create
ast: Crear

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Location
ast: Llugar

en: Revisions
ast: Revisiones

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Width
ast: Anchu

en: Height
ast: Altu

en: Configuration
ast: Configuración

en: Publishing options
ast: Opciones d'espublización

en: Create new revision
ast: Facer una versión nueva

en: Select list
ast: Esbilla

en: Revert
ast: Desfacer

en: Left
ast: Izquierda

en: Right
ast: Derecha

en: Revisions for %title
ast: Revisiones pa %title

en: Revision
ast: Revisión
