VisualN (8.x-1.0-alpha15) - en to bs translation catalogue (38 entries)

en: delete
bs: obriši

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Actions
bs: Akcije

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Description
bs: Opis

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Edit
bs: Izmjeni

en: None
bs: Nijedan

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Weight
bs: Težina

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: edit
bs: izmijeni

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: Add
bs: Dodaj

en: View
bs: Pregled

en: Created
bs: Kreiran

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Location
bs: Lokacija

en: Revisions
bs: Revizije

en: Authored by
bs: Napisao

en: Width
bs: Širina

en: Height
bs: Visina

en: Publishing options
bs: Opcije objavljivanja

en: Create new revision
bs: Kreiraj novu reviziju

en: Select list
bs: Select lista

en: Revert
bs: Vratiti

en: Revisions for %title
bs: Revizije za %title

en: Revision
bs: Revizije

en: Revision of %title from %date
bs: Revizija za %title od %date

en: Default options
bs: Defaultne opcije

en: Apply
bs: Primjeni

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da povratite reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da obrišete reviziju od %revision-date?

en: Copy of the revision from %date.
bs: Kopiraj reviziju od %date.
