VisualN (8.x-1.0-alpha15) - en to eo translation catalogue (44 entries)

en: delete
eo: forigu

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Operations
eo: Operacioj

en: Actions
eo: Agoj

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Description
eo: Priskribo

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Edit
eo: Redaktu

en: None
eo: Neniu

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Weight
eo: Pezo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: edit
eo: redakti

en: General settings
eo: Ĝeneralaj agordoj

en: Field
eo: Kampo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Add
eo: Aldonu

en: View
eo: Vidu

en: ID
eo: Identigilo

en: Created
eo: Kreita

en: Create
eo: Kreu

en: Custom
eo: Propra

en: Location
eo: Loko

en: Revisions
eo: Malfaroj

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Configuration
eo: Agordoj

en: Publishing options
eo: Publikigaj opcioj

en: Create new revision
eo: Kreu novan revizion

en: Select list
eo: Selekta listo

en: Revert
eo: Malfari

en: Revisions for %title
eo: Revizioj por %title

en: Revision
eo: Revizio

en: Revision of %title from %date
eo: Revizio pri %title de %date

en: Default options
eo: Defaŭltaj agordoj

en: Apply
eo: Apliku

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas malfari al la revizio je %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la revizion je %revision-date?

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: Bundle
eo: Fasko

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Copy of the revision from %date.
eo: Kopio de la revizio de %date.
