VisualN (8.x-1.0-alpha16) - en to gl translation catalogue (68 entries)

en: delete
gl: eliminar

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Operations
gl: Operacións

en: Actions
gl: Accións

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Description
gl: Descrición

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Edit
gl: Editar

en: None
gl: Ningún

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Weight
gl: Peso

en: Center
gl: Centrar

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: General settings
gl: Configuración xeral

en: Field
gl: Campo

en: Label
gl: Etiqueta

en: Add
gl: Engadir

en: View
gl: Ver

en: Created
gl: Creado

en: Number of columns
gl: Número de columnas

en: Create
gl: Crear

en: Module
gl: Módulo

en: Custom
gl: Personalizado

en: Location
gl: Localización

en: Revisions
gl: Revisión

en: Authored by
gl: Creado por

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: Textfield
gl: Campo de texto

en: Thumbnail
gl: Miniatura

en: Configuration
gl: Configuración

en: Align
gl: Aliñar

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: Publishing options
gl: Opcións de publicación

en: Create new revision
gl: Crear nova revisión

en: Select list
gl: Lista de selección

en: Revert
gl: Volver

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Reference
gl: Referencia

en: Revisions for %title
gl: Revisións para %title

en: Revision
gl: Revisión

en: Changed
gl: Cambiado

en: Revision of %title from %date
gl: Revisión de %title de %date

en: Default options
gl: Opcións predeterminadas

en: Apply
gl: Aplicar

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer volver á revisión de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer borrar a revisión de %revision-date?

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: About
gl: Información

en: - Select -
gl: - Seleccione -

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: Bundle
gl: Paquete

en: Config
gl: Configuración

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: Textarea
gl: Área de texto

en: Copy of the revision from %date.
gl: Copia da revisión de %date.

en: Current revision
gl: Revisión actual

en: Default fetcher
gl: Recuperador predeterminado

en: Include file in display
gl: Incluir arquivo en presentación

en: The description may be used as the label of the link to the file.
gl: A descición pódese usar como etiqueta do enlace o archivo.

en: No defined styles
gl: Sen estilos definidos

en: Weight for @title
gl: Peso para @title
