VisualN (8.x-1.0-alpha16) - en to pl translation catalogue (91 entries)

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Operations
pl: Operacje

en: Actions
pl: Akcje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Edit
pl: Edytuj

en: None
pl: Brak

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: Center
pl: Środek

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: General settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: Add
pl: Dodaj

en: View
pl: Widok

en: Number of items
pl: Liczba elementów

en: Created
pl: Utworzono

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: Create
pl: Utwórz

en: Default settings
pl: Domyślne ustawienia

en: Module
pl: Moduł

en: Custom
pl: Własne

en: Location
pl: Położenie

en: Revisions
pl: Wersje

en: Number of rows
pl: Liczba wierszy

en: Authored by
pl: Autor

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Textfield
pl: Pole tekstowe

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: preview
pl: podgląd

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Align
pl: Wyrównaj

en: Image URL
pl: URL obrazka

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Publishing options
pl: Opcje publikacji

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Select list
pl: Lista wyboru

en: Revert
pl: Przywróć

en: Open in new window
pl: Otwórz w nowym oknie

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Reference
pl: Referencja

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Default options
pl: Domyślne opcje

en: Visualization
pl: Wizualizacja

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Number of points
pl: Liczba punktów

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: About
pl: O stronie

en: - Select -
pl: - Wybierz -

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Config
pl: Konfiguracja

en: Delete all revisions
pl: Usuń wszystkie wersje

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Textarea
pl: Obszar tekstowy

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Resource
pl: Zasób

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: Data source
pl: Źródło danych

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: Default fetcher
pl: Domyślny skrypt pobierający

en: Include file in display
pl: Dołącz plik przy wyświetlaniu

en: The description may be used as the label of the link to the file.
pl: Opis może zostać użyty jako etykieta odnośnika do pliku.

en: No defined styles
pl: Nie zdefiniowano styli

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: Hash
pl: Hasz

en: Element type
pl: Typ elementu

en: No content found
pl: Nie znaleziono zawartości

en: Examples: <code>@implicit-public-file</code> (for a file in the public filesystem), <code>@explicit-file</code>, or <code>@local-file</code>.
pl: Przykłady: <code>@implicit-public-file</code> (dla pliku w katalogu publicznym), <code>@explicit-file</code>, lub <code>@local-file</code>.

en: Whether a new revision should be created by default
pl: Czy nowa wersja powinna być tworzona domyślnie

en: Revision translation affected
pl: Tłumaczenie wersji

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pl: Informuje czy ostatnia edycja tłumaczenia należy do bieżącej wersji.

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: @langname revisions for %title
pl: Wersje %title w języku @langname

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję tłumaczenia na język @language z dnia %revision-date?

en: Revert content shared among translations
pl: Przywróć zawartość dzieloną między tłumaczeniami
