VisualN (8.x-1.0-alpha17) - en to bn translation catalogue (25 entries)

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Module
bn: মডিউল

en: Location
bn: অবস্থান

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
